ЦСКА (М) отново разочарова (видео)

ЦСКА (Москва) и Уфа направиха нулево равенство под непрестанния снеговалеж на "ВЕБ Арена" в среща от 22-ия кръг на РПЛ. "Армейците" вече са в серия от 5 мача без победа и шансовете им да се класират за Шампионската лига стават все по-малки. Отборът на Виктор Гончаренко е на 5-о място, а Уфа заема 9-ата позиция.

Най-чистото положение в мача се откри пред Арнор Сигурдсон, който стреля в гредата в средата на първото полувреме. След почивката Алан Дзагоев също уцели гредата. Уфа можеше дори да измъкне победата, но Ловро Бозяк шутира в аут от няколко метра през второто полувреме.

В състава на ЦСКА имаше няколко промени след драматичната загуба от Ростов с 2:3 в миналия кръг. Нямаше ги наказаните Вадим Каров и Илзат Ахметов, но от първата минута започнаха Дзагоев и Фьодор Чалов. Младият нападател си партнираше в предни позиции със Сигурдсон, а Дзагоев и Никола Влашич бяха с по-офанзивни функции от третия халф - Кристиян Бистрович.

Уфа имаше много тежка програма от началото на пролетния дял, но взе 4 точки от мачовете с Ахмат (1:0), Краснодар (0:2) и Зенит (0:0). В Санкт Петербург тимът на Вадим Евсеев доказа, че играе много компактно в защита. За гостуването на ЦСКА Евсее заложи само на един нападател в лицето на Ловро Бизяк, а Вячеслав Кротов и Остон Урунов действаха по двата фланга.

Над "ВЕБ Арена" валеше сняг, но немалко фенове на "армейците" подкрепиха отбора в търсенето на първа шампионатна победа за 2020 година. Предвид атмосферните условия, за домакините беше трудно да правят многоходи атаки, а опитите за извеждащи пасове към Чалов и Сигурдсон в повечето случаи не притесняваха защитата на Уфа.

В 12-ата минута Влашич нанесе силен удар извън наказателното поле, но Александър Беленов внимаваше. В 16-ата Игор Дивеев намери в пеналта Чалов, който обаче не успя да обработи топката и да шутира.

В средата на полувремето натискът на домакините се усили и Дзагоев стреля опасно след пас на Марио Фернандес, но Беленов отново спаси. Секунди по-късно Дзагоев технично комбинира със Сигурдсон, но от няколко метра исландецът уцели гредата.

Гостите от Уфа се бранеха стабилно и изобщо не поглеждаха към вратата на Игор Акинфеев. Техният съперник пък не можеше да измисли нищо интересно в офанзивен план и положението, пропуснато от Сигурдсон, остана единствено до почивката.

В началото на втората част Дзагоев засече с глава центриране от корнер, но топката срещна напречната греда. Шут на Бистрович профуча на сантиметри от целта, а Дивеев с майсторски шпагат пресече една от малкото скоростни атаки на гостите.

В 56-ата минута Гончаренко смени Чалов с новото попълнение Иля Шкурин, а в 58-ата Бизяк като по чудо не откри за Уфа. За домакините ставаше все по-трудно, но все пак пред вратата на Беленов имаше няколко ситуации, които можеха да завършат с гол. Една от тях пропусна Шкурин в 73-ата минута, а Влашич нямаше късмет след поредния си силен удар извън наказателното поле.

В 84-ата минута Сигурдсон прати топката над вратата, после Беленов спаси удар на Влашич, а дълбоко в добавеното време опитният страж на Уфа се справи и с изстрел на резервата Шкурин.

Следващият мач на ЦСКА е домакинство на Зенит, а Уфа ще приеме на своя стадион новака Тамбов.