Зенит размаза отбора на Хичо, пропусна да вкара поне 10 гола (видео)

Шампионът Зенит постигна изразителна победа със 7:1 над Урал в среща от руското първенство и вече има 9 точки аванс на върха пред втория Краснодар, който е с двубой по-малко. 67 минути като титуляр за гостите записа българинът Николай Димитров, но и той като своите съотборници не успя да стори нищо, с което да спре питерци. Отборът на Сергей Семак пропусна още поне 3-4 чисти положения, от които спокойно резултатът можеше да набъбне до двуцифрен.

Домакините дръпнаха с 3:0 още в първия четвърт час след две попадения на Сердар Азмун (8’, 15’) и едно на Артьом Дзюба (12’). Също преди почивката и бившият футболист на Барселона Малком (27’) реализира дебютния си гол за Зенит.

Азмун оформи хеттрика си в 61-вата, а четири минути по-късно Андрей Панюков вкара дузпа за Урал.

Последваха обаче още два шута в мрежата на гостуващия състав - на Себастиан Дриуси (69’) и Дзюба (72’).

Така Урал остава на 4 точки от опасната зона, но вече е с най-лоша голова разлика.