Манчестър Юнайтед си свърши работата още в Австрия с разгром над ЛАСК (видео+галерия)

Манчестър Юнайтед на практика си гарантира класиране на 1/4-финал в Лига Европа още след първия мач с ЛАСК (Линц). "Червените дяволи" спечелиха с разгромното 5:0 в гостуването си в Австрия от 1/8-финала, като така направиха огромна крачка към следващия етап в надпреварата. Англичаните тотално надиграха своя съперник и можеха да спечелят и по-убедително. Все пак те постигнаха своето с попадения на Одион Игало в 28-ата, Даниел Джеймс в 58-ата, Хуан Мата в 82-ата, Мейсън Грийнууд в 92-ата и Андреас Перейра в 93-ата минута.

ЛАСК заложи на бразилеца Клаус в атака, а по двете крила го подкрепяха Доминик Фризер и Самуел Тете. В средата пък се разчиташе на Джеймс Холанд и Петер Михорл.

Манчестър Юнайтед пък излезе с Одион Игало в предни позиции, а зад гърба му го подкрепяха Даниел Джеймс, Хуан Мата и Бруно Фернандеш. Скот Мактомини и Фред пък бяха дефанзивните халфове.

Гостите първи отправиха удар към една от двете врати. В 5-ата минута Фред шутира от дистанция, но доста разочароващо.

Доста по-опасен изглеждаше изстрелът на Скот Мактоимини в 13-ата минута, но топката профуча покрай вратата.

29 ЛАСК - Манчестър Юнайтед 0:5

В 18-ата минута Юнайтед пропусна първата си наистина добра възможност. Люк Шоу центрира, топката не бе избита добре и попадна в Хуан Мата, който обаче отблизо не успя да отбележи, а уцели играч на съперника.

Две минути след това Одион Игало се освободи пред наказателното поле, но ударът му не затрудни вратаря.

Натискът на англичаните продължи и в 23-ата минута дойде най-доброто положение до момента. Даниел Джеймс отправи изстрел от добра позиция и вратарят Шлагер трябваше да показва блестящ рефлекс под рамката.

При последвалия корнер Ерик Байи стреля опасно с глава, но покрай вратата.

Логичното се случи в 28-ата минута, когато Манчестър Юнайтед откри резултата. Бруно Фернандеш елегантно подаде за Одион Игало на границата на пеналта, той още по-хитро овладя топката, финтира прекия си пазач и с мощен шут с помощта на напречната греда отбеляза за 0:1.

В края на полувремето домакините се активизираха и стигнаха до първото си сериозно положение. В 40-ата минута едно центриране намери Фризер непокрит в наказателното поле, той веднага стреля към вратата и само блестящата намеса на Ерик Байи, който блокира удара му пред голлинията, попречи да се стигне до изравнителен гол.

Англичаните отговориха с хубава атака, завършила със слаб удар на Бруно Фернандеш в ръцете на вратаря.

В 58-ата минута Манчестър Юнайтед удвои преднината си. Даниел Джеймс напредна с топка в крака, финтира защитник и с изстрел по земя вкара за 0:2.

В 62-ата минута резултатът можеше да стане класически в полза на гостите. Игало се пребори със защитник и стреля, но топката се отби от гредата.

В 70-ата минута ЛАСК стигна до една от малкото си възможности. Михорл се освободи пред наказателното поле и шутира силно, но над вратата.

В 75-ата минута и Клаус изстреля истински снаряд по посока вратата на Серхио Ромеро, но встрани.

Гостите отговориха с далечен удар на Бруно Фернандеш, който обаче също бе неточен.

В 79-ата минута останаха съмнения за игра с ръка на Фред в собственото му наказателно поле. Австрийците поискаха дузпа, но дори и след намесата на ВАР не бе отсъден наказателен удар.

В 82-ата минута Юнайтед заби трети гол. Фред разсече защитата на съперника с прекрасен извеждащ пас към Хуан Мата, който овладя и без забавяне прати кълбото в мрежата за 0:3.

Това обаче не бе всичко и в добавеното време англичаните нанизаха още две попадения. Първо в 92-ата минута Мейсън Грийнууд напредна на скорост и стреля в близкия ъгъл, като с помощта на гредата вкара за 0:4.

Минута по-късно Андреас Перейра оформи крайното 0:5. Бразилецът изненада вратаря с изстрел от над 25 метра и вкара красив гол.

Така Манчестър Юнайтед продължи традицията да играе успешно срещу австрийски съперници и постигна повече от добър турнирен резултат. ЛАСК пък ще трябва да направи истинско чудо в реванша на "Олд Трафорд", за да продължи напред.