Ню Йорк изпусна 23 точки аванс, но надви Атланта в продължение

Ню Йорк изпусна 23 точки разлика, но все пак изтръгна победата срещу Атланта със 136:131 (33:24, 34:26, 29:28, 22:40, 18:13) след продължение като гост. Никс водеха с 96:73 в края на третата четвърт, но Трей Йънг и компания се съвзеха и пратиха мача в продължение, в което силите им не издържаха.

Гостите от Ню Йорк постепенно увеличаваха аванса си, като преднината им бе 17 точки на почивката, а в края на третата част нарасна на 23 пункта. Невероятна четвърта част на Трей Йънг, реализирал 27 от 40-е точки на Хоукс в периода, засили “ястребите” към обрат. Йънг първо вкара тройка от логото за 116:118 с оставащи 47 секунди, а след това наниза и флоутър с табло през човек, за да изравни резултата по 118. Въпреки усилията му, Хоукс загубиха двубоя в продължението - 131:136 за Ню Йорк.

Джулиъс Рандъл записа “дабъл-дабъл” 33 точки и 11 борби за победителите. Новобранецът Ар Джей Барет вкара 26 точки, Мичъл Робинсън не пропусна от полето за 16 точки (7/7 стрелба), Мо Харклес добави 14 точки, 6 борби и 6 асистенции, а Кевин Нокс и Елфрид Пейтън (12 асистенции) се разписаха съответно с 11 и 10 точки.

Трей Йънг бе над всички за Атланта с 42 точки и 11 асистенции. Джон Колинс се отличи с “дабъл-дабъл” 22 точки и 15 борби, ДиАндре Хънтър и Джеф Тийг вкараха по 15 точки, а Кам Редиш остана с 11 точки от пейката.