Монтана 2003 не срещна проблеми срещу Локомотив (Стара Загора)

Женският отбор на Монтана 2003 постигна убедителна победа над Локомотив (Стара Загора) с 57:88 (11:24, 16:15, 12:21, 18:28) като гост в среща от Първа четворка на женската А група.

Двубоят вървеше равностойно в първите му 5 минути, но след това Монтана подхвана серия от 8:0 и се изстреля напред със 17:8. До края на частта момичетата на Стефан Михайлов увеличиха преднината си на 13 точки и се оттеглиха на кратка почивка при резултат 24:11.

Локомотив се стегна през втората четвърт и воден от силните изяви на Дебора Филипова, реализирала 9 от 16-е точки в периода, успя да скъси дефицита от 17 на 10 точки. Монтана продължи да води и на голямата почивка - 39:27.

Гостенките методично увеличаваха преднината си в третата четвърт и в края на периода тя достигна до 21 точки. По-освободена игра в последната част позволи на Монтана да вдигне аванса си на 31 пункта и да вземе лесна победа с 57:88.

Габриела Костова поведе реализаторите за Монтана с 14 точки, а Димана Макариева и Гергана Николова добавиха по 12 точки. Дебора Филипова реализира 27 точки за Локомотив, а Преслава Колева завърши с “дабъл-дабъл” 11 точки и 10 борби.

ЛОКОМОТИВ (СТАРА ЗАГОРА) - МОНТАНА 2003 57:88 (11:24, 16:15, 12:21, 18:28)
ЛОКОМОТИВ (СТАРА ЗАГОРА): Зорница Найденова 8, Дебора Филипова 27, Добромира Чанева 5, Мария Делчева 6, Преслава Колева 11(Калина Иванова, Мариета Колева, Диляна Димова)
СТАРШИ ТРЕНЬОР: Константин Боев
МОНТАНА 2003: Виктория Стойчева 7, Христина Иванова 10, Габриела Костова 14, Евгения Нацкина 6, Димана Макариева 12 (Габриела Николова 12, Анна-Мария Коляндрова 9, Радостина Димитрова 7, Мария-Магдалена Коляндрова 6, Надежда Симеонова 5)
СТАРШИ ТРЕНЬОР: Стефан Михайлов