Бока Хуниорс мачка в Копа Либертадорес (видео)

Аржентинският шампион Бока Хуниорс записа първи успех през този сезон в Копа Либертадорес. "Генуезците", които преди три дни спечелиха изключително драматично своята 34-та титла на страната, отново зарадваха препълнената "Ла Бомбонера". Грандът от Буенос Айрес разби с 3:0 колумбийците от Индепендиенте Меделин в мач от втория кръг на груповата фаза на турнира.

Бившият играч на Бенфика и Атлетико (Мадрид) Едуардо Салвио беше герой за "жълто-сините", след като отбеляза първите две попадения. Той бе точен в 35-ата минута с глава и в 57-ата минута. Третият гол беше дело на Емануел Райносо, който се разписа след страхотно изпълнение на пряк свободен удар в 82-ата минута. Домакините започнаха мача в отлично настроение след празненствата за поредния си трофей в Аржентина, но гостите, които бяха подкрепяни от около 4000 фенове, не бяха дошли примерени и дори пропуснаха няколко отлични положения за гол. 36-годишният капитан на домакините Карлос Тевес, който донесе титлата преди няколко дни, пробва няколко пъти да се разпише, но без успех.

Все пак след хубав пробив на Фабра, Салвио с глава даде аванс на момчетата на Мигел Русо. През втората част домакините тотално надиграха колумбийците, които можеха да получат и повече голове във вратата си. Така Бока вече има четири точки в група "Н", след като преди седмица завърши 1:1 в гостуването си на Каракас. Лидер в групата е Либертад от Парагвай с пълен актив от шест точки, който приема "генуезците" в следващия кръг след седмица.