Варди се отпуши и Лестър се върна към победите с гръм и трясък (видео)

Отборът на Лестър спря лошата си серия от 4 поредни мача без успех в Премиър лийг. Тази вечер “Лисиците” се разправиха с Астън Вила, като постигнаха успех с категоричното 4:0 в домакинството си от 29-ия кръг. Звездата на тима Джейми Варди сложи край на головата си суша, като отбеляза два от головете за успеха на своя тим в 63-ата минута от дузпа и в 79-ата минута. Другите две попадения за домакините пък бяха на смтката на Харви Барнс в 40-ата и 85-ата минута.

Астън Вила започна силно в първите десетина минути и успя да организира няколко интересни атаки. След това обаче домакините взеха нещата в свои ръце и със сериозни пропуски се отличиха Чалар Союнджу и Келечи Ихеаначо. В 40-ата минута обаче Лестър най-накрай откри резултата. Харми Барнс получи дълъг пас, Хосе Рейна излезе неразчетено и бе елементарно елиминиран от Барнс, който на празна врата нямаше как да сбърка за 1:0.

В 61-ата минута дойде най-спорното положение в срещата. Тайрън Мингс игра с рамо в наказателното поле, но съдията Майкъл Оливър отсъди дузпа. Дори и след намесата на ВАР решението на съдията не бе променено и влезлият преди минути като смяна Джейми Варди реализира от бялата точка за 2:0, като така сложи край на головата си суша от над 10 часа.

В 79-ата минута “Лисиците” организираха контраатака, Варди напредна и опита пас, който не се получи, но топката отново попадна в него и той този път не се поколеба да стреля във вратата за 3:0.

В 85-ата минута домакините вкараха и четвърти гол. Марк Олбрайтън получи в наказателното поле и върна към нахлуващия на скорост Харви Барнс, който засече във вратата за 4:0.

До края Лестър можеше да направи победата си дори още по-изразителна, като пропусна ое няколко положения в мача. С този успех “Лисиците” вече имат 53 точки на 3-ото място в класирането. Астън Вила пък записа четвърто поредно поражение и остава на предпоследното 19-о място с 25 точки.