Ключов сблъсък на "Герена" - колебливият Левски приема устремения към втората позиция Черно море

Лейкърс спечели дербито на Лос Анджелис

Отборът на Лос Анджелис Лейкърс спечели градското дерби срещу Лос Анджелис Клипърс със 112:103 (27:25, 22:28, 28:36, 22:27). Двата тима, които заемат първите две места в Западната конференция, изиграха доста вълнуващ сблъсък в “Стейпълс Сентър”, но в крайна сметка “Езерняците” успяха да надделеят над местния враг.

Мачът започна равностойно и вървеше точка за точка, като първата четвърт отиде на сметката на Лейкърс с 27:25. Втората част обаче бе за Клипърс, като играчите на Док Ривърс водеха почти през цялото време, но така и не успяха да натрупат сериозно предимство и на полувремето преднината им бе от само 4 точки - 53:49.

След почивката обаче Лейкърс взе нещата в свои ръце и излезе напред в резултата в края на третата четвърт, а след това продължи да увеличава предимството си, за да се поздрави и с крайния успех със 112:103.

Най-резултатен за Лейкърс бе Антъни Дейвис с 30 точки, 8 борби и 2 асистенции. ЛеБрон Джеймс добави още 28 точки, 7 борби и 9 асистенции, а с 24 точки завърши Ейвъри Брадли.

За Клипърс Пол Джордж отбеляза 31 точки, 6 борби и 3 асистенции, с 27 точки завърши Кауи Леонард, а Монтрезъл Харнел бе с 20 точки, 8 борби и 1 асистенция.

С тази победа Лейкърс увеличи преднината си на върха в Западната конференция с 49 победи и 13 загуби на сметката си. Клипърс пък е с 43 победи и 20 загуби на втората позиция.