Грешка в края запази интригата около изпадащите в Бундеслигата

Неразбирателство в защитата на Майнц 05 пет минути преди края съхрани шансове на Фортуна (Дюселдорф) за директно оцеляване в елита на германския футбол. Тогава тимът вкара за крайното 1:1 в последната среща от 25-ия кръг на Бундеслигата. Ако Майнц беше удържал успеха, Фортуна щеше да изостане на 6 точки, което щеше максимално да затрудни отбора в оставащите 9 кръга. Още по-тежко е положението на Вердер (Бремен) и Падерборн 07. Директно към Втора Бундеслига потеглят последните два, а този на 16-а позиция ще играе плейоф срещу третия от втория ешелон.

Отборът от Дюселдорф надиграваше своя опонент, но така и не успяваше да вкара гол. В 62-ата минута домакините стигнаха до единствения си удар във вратата и той се оказа голов. Точен беше Левин Йозтунали след прехвърляне от страна на Жан-Филип Матета. Първоначално страничният съдия маркира засада, но ВАР отчете, че всичко е било според правилата и “05” излезе напред.

В 77-ата Матета беше изгонен за втори жълт картон и това даде предимство на Фортуна.
Гостите стигнаха до изравняването, но не толкова заради свои заслуги, а заради грешка на съперника. В 85-ата минута защитникът Джефри Брума и вратарят Флориан Мюлер се сблъскаха, от което се възползва Кенан Караман, насочвайки топката в мрежата - 1:1.