Рубин се свлече в опасната зона (видео)

Криля Советов излезе над чертата на изпадащите в Премиер лигата на Русия, след като победи с 1:0 като гост Рубин и изпревари тима от Казан в класирането. Гола за самарци вкара Денис Попович в 40-ата минута. Двата отбора завършиха с по 10 човека заради червени картони на Хвича Кварацхелия и Антон Зинковский.

Победата беше първа за Криля Советов от края на октомври, когато тимът спечели със същия резултат при визитата си на Оренбург. Рубин пък вече е в серия от 10 мача без успех и се смъкна на 13-ото място. Съставът на Леонид Слуцкий е вкарал само 11 гола - най-малко от всички в елита.

Първото полувреме беше равностойно, а гол на защитника на Рубин Пабло не бе зачетен заради засада. Малко преди почивката Деян Радонич изведе по перфектен начин Попович, който елегантно прехвърли вратаря Юрий Дюпин за 0:1.

В добавеното време на първата част Кварацхелия направи грубо нарушение, което му донесе втори жълт картон и Рубин остана в намален състав.

В 51-ата минута и гол на Радонич беше отменен, отново заради засада. В 69-ата Максим Глушенков уцели гредата, а в 80-ата Зинковский от гостите също видя червения цвят, но повторенията показаха, че футболистът на Криля Советов изобщо не е извършил нарушение.

В следващия кръг Рубин ще гостува на Арсенал (Тула), а Криля Советов ще има за съперник новака Тамбов.