Атлетик Билбао се разигра във Валядолид (видео)

Отборът на Атлетик Билбао постигна втора поредна победа в Ла Лига, след като преди това имаше цели четири поредни поражения. Днес “лъвовете” спечелиха с 4:1 при гостуването си на Валядолид в среща от 27-ия кръг на първенството. Момчетата на Гайска Гаритано гостуваха в Кастийя и Леон надъхани от класирането си за Купата на краля, но и поуморени от схватката в Гранада.
Още в четвъртата минута Унай Лопес реализира страхотен гол от пряк свободен удар. Той изстреля топката над стената и матира стража на домакините. В 24-ата Иниго Кордоба центрира отляво и Раул Гарсия реализира с глава на втора греда. Гостите от “Сан Мамес” изковаха преднината си с ефективност и без толкова блясък. “Бяло-виолетовите” пък не бяха прецизни в края на атаките си.
В 76-ата минута Сандро Рамирес върна интригата с ефектно попадение. Той завъртя топката към далечния долен ъгъл, като кълбото тупна коварно и ускори към мрежата. В 87-ата Иняки Уилиямс се възползва от грешка в защитата на домакините и успокои баските. В добавеното време Иниго Кодроба вкара красив гол с мощен удар от 22 метра, при който топката влетя към далечния долен ъгъл.