Осасуна си отдъхна, а положението на Еспаньол става все по-тежко (видео)

Отборът на Осасуна може да доиграе по-спокойно сезона в Ла Лига, след като записа нова победа и е на 9 точки от опасната зона. Днес новаците надвиха последния в таблицата Еспаньол с 1:0 у дома с гол от дузпа, реализирана от Роберто Торес в 51-вата минута. До края на шампионата остават 11 кръга.

Тимът от Памплона доминираше и заслужаваше да спечели с по-голяма разлика, а в последните десетина минути дори играч с човек повече след изгонването на вратаря Диего Лопес. Опитният страж получи втори жълт картон за игра с ръка извън наказателното си поле, а на него място застана защитникът Леандро Кабрера, тъй като треньорът Абелардо вече беше извършил и трите си смени.

Осасуна стигна до наказателния удар, след като Виктор Санчес игра с ръка. От бялата точка дежурният изпълнител Роберто Торес хладнокръвно надигра Диего Лопес с удар “Паненка”.

Преди този двубой домакините бяха загубили пет от най-скорошните си шест двубоя и успехът сега вероятно ще им подейства успокояващо.

Не такова е положението при каталунците, които вече са в поредица от шест визити без победа във всички турнири. Подемът сред “папагалчетата” от началото на годината е в историята и изпадането изглежда все по-вероятно, защото първият над чертата вече е на 6 точки.