Хардън записа "трипъл-дабъл", но Хюстън допусна ново поражение

Отборът на Шарлът Хорнетс се възползва от трагичното начало на Хюстън, допускайки серия от 0:20 в първите 7 минути игра, и удържа победата на свой терен със 108:99 (30:17, 27:26, 25:33, 26:23).

“Стършелите” неутрализираха Джеймс Хардън, който завърши с “трипъл-дабъл”, но допусна 10 грешки в нападение и бе 2/11 от далечно разстояние. Загубата е трета поредна за “ракетите”, които бяха без Ръсел Уестбрук (почивка), и засега губят домакинското предимство в плейофите - пета позиция с баланс 39-23. Шарлът все още таи надежди за класиране за финалната фаза на сезона в НБА. Хорнетс са десети на изток с баланс 22-41, като изостават на 6 победи от осмия Орландо.

Хюстън вкара първия си кош в мача при 5:04, оставащи от първата четвърт, чрез тройка на Робърт Ковингтън. Гостите свалиха разликата до 13 в края на частта, а в средата на втория период се добраха на три точки от съперника си. Шарлът отново започна да диктува темпото с нова серия от 12 безответни точки, повеждайки на почивката с 57:43. Домакините не допуснаха отпускане до края на двубоя и спираха всеки опит на Хюстън да се добере до тях - 108:99.

Трима играчи на “стършелите” завършиха с повече от 20 точки - Тери Розиър поведе реализаторите с 24 точки (6/9 от тройката) и добави 6 асистенции, Девонте Греъм наниза 23 точки и също направи 6 асистенции, а новобранецът Пи Джей Уошингтън продължава да се представя силно през настоящия сезон, вкарвайки 22 точки. Коуди Зелър и Майлс Бриджис добавиха съответно по 13 и 10 точки за победителите.

Джеймс Хардън вкара 30 точки, взе 10 борби, подаде 14 асистенции и направи 10 грешки в нападение за “ракетите”. Робърт Ковингтън се представи много силно с 25 точки, от които 7 тройки, а Джеф Грийн добави 20 точки и 8 борби от пейката.