Реймс победи Брест в интригуващ сблъсък

Отборът на Реймс продължи със силното си представяне в Лига 1 на Франция, записвайки минимален, но ценен успех с 1:0 в домакинството си на Брест от 28-ия кръг. Макар да нямаше много голове, мачът бе доста интригуващ.

Брест можеше пръв да поведе в резултата в 29-ата минута, когато получи дузпа в своя полза, но Александре Менди не успя да отбележи от бялата точка, като ударът му бе спасен от вратаря Предраг Райкович.

В 37-ата минута Реймс откри резултата. Муса Думбия центрира по земя и Ел Билал Туре успя да засече топката във вратата за 1:0.

След това обаче домакините останаха в намален състав в 68-ата минута, когато Конан получи втори жълт и червен картон за препъване на съперников футболист. Това даде надежди на гостите да опитат да стигнат до изравняване в края на двубоя, но усилията им не дадоха желания резултат.

Така Реймс събра актив от 41 точки и излезе на 5-ото място в класирането. Брест пък остава на 14-ата позиция с 34 точки.