Хетафе изпусна ценни точки (видео)

Хетафе и Селта завършиха при нулево равенство последния двубой от съботната програма на 27-ия кръг в Ла Лига. Домакините от мадридското предградие не се възползваха от това, че преките им конкуренти Атлетико Мадрид и Севиля не се победиха, но остават в Топ 4 с 46 точки - една по-малко от Севиля и една повече от Атлетико.

Селта пък продължи възходящото си представяне през последните седмици. Отборът от Виго е непобеден в 5 поредни мача, като в най-скорошните три не допусна гол във вратата си. Галисийци се доказаха като корав гост и след равенствата на чужд терен срещу Реал Мадрид (2:2) и Гранада (0:0), не се дадоха и на Хетафе.

Началото определено беше за домакините, които създадоха няколко опасности пред вратата на Рубен Бланко. Стражът на Селта демонстрира отличен рефлекс в 13-ата минута след силен удар на Мауро Арамбари. Хайме Мата също имаше шанс да открие в полза на Хетафе, но от непосредствена близост стреля неточно с глава.

За Селта единственото положение до почивката се откри пред Санти Мина, но той отправи твърде слаб удар и не затрудни Давид Сория. Фьодор Смолов оставаше изолиран, но през второто полувреме свърши много работа, като пресираше защитниците на домакините при изнасянето на топката.

В 64-ата минута Дамиан Суарес центрира, а Бланко отрази изстрела на резервата Анхел Родригес. В 82-ата Арамбари получи втори жълт картон и Хетафе трябваше да доиграе мача в намален състав.

В следващия кръг съставът на Пепе Бордалас ще гостува на Гранада, а Селта ще приеме на "Балаидос" Виляреал.