Вердер профука преднина от два ранни гола срещу Херта

Отборите на Херта (Берлин) и Вердер (Бремен) завършиха наравно 2:2 на “Олимпиящадион” в мач от 25-ия кръг на Бундеслигата. “Бременските музиканти” пропиляха ранен аванс от два гола, но въпреки това останаха без загуба в последните си 13 двубоя срещу днешния си противник.

Още в 3-ата минута Джошуа Сарджънт откри резултата в полза на гостите с далечен удар. В 6-ата пък Дейви Клаасен удвои техната преднина, засичайки с глава чудесно центриране на Милот Рашица. До края на мача обаче берлинчани бяха по-настойчивият отбор и успяха да избегнат поражението. В 41-ата минута Никлас Щарк намали изоставането им, разписвайки се с глава след изпълнение на фаул от страна на Марвин Платенхарт. В 60-ата Матеус Куня оформи крайното 2:2 с добавка на избит удар на Максимилиан Мителщат.

Така Херта е 13-и в класирането с 28 точки, а Вердер все още е предпоследен с 18 пункта в актива си.