Атлетико и Севиля си вкараха 4 гола (видео + галерия)

Отборите на Атлетико Мадрид и Севиля завършиха 2:2 в двубой от 27-ия кръг на Ла Лига. И четирите попадения паднаха преди почивката, като двата тима получиха по една спорна дузпа. Равенството остави севилци пред Атлети във временното класиране. “Лос колчонерос” се подготвиха за тежкото гостуване на Ливърпул, което решава съдбата на мадридчани в Шампионската лига.

Диего Симеоне подреди 4-4-2 с Жоао Феликс и Алваро Мората в атака. Анхел Корея също получи офанзивни функции отдясно. Юлен Лопетеги избра 4-3-3 с нападение, оформено от Сусо, Люк де Йонг и Лукас Окампос.
В шестата минута “рохибланкос” развиха много хубава атака. Жоао Феликс елегантно изведе Алваро Мората, който шутира от малък ъгъл и не успя да изненада вратаря Томаш Вацлик. В 12-ата Окампос не успя да центрира точно към Де Йонг при изгодна ситуация. В 16-ата Сусо отправи коварен удар по земя, при който Ян Облак реагира добре и изби. В 19-ата гостите от “Рамон Санчес Писхуан” нанесоха голов удар на своя съперник. Жоао Жордан подаде към Де Йонг на ръба на наказателното поле, Стефан Савич остана прекалено далеч, холандецът омекоти подаване и сам срещу вратаря стреля в близкия ъгъл за 0:1.
В 27-ата минута топката намери ръката на Диего Карлос в наказателното поле на севилци. След консултация с ВАР съдията Ернандес Ернандес видя ситуацията като дузпа. Алваро Мората изпълни хладнокръвно, насочвайки в долния десен ъгъл на Томаш Вацлик - 1:1. В 36-ата Жоао Феликс вкара за 2:1. Португалският техничар беше изведен отляво, стреля, топката рикошира и влетя в мрежата. В 38-ата Ян Облак направи страхотно спасяване след удар с глава на Серхио Регилон. Топката беше преминала голлинията с по-голямата част от обема си, но не и цялата.
Секунди по-късно Окампос падна в наказателното поле след контакт с крака на Киърън Трипиър. Съдията отиде до монитора да гледа видеоповторение и в крайна сметка назначи дузпа за южняците. Лукас Окампос реализира от бялата точка за 2:2. В добавеното време на първата част домакините можеха да вкарат и трети гол, но не се възползваха от разбъркване.
Първият шанс след почивката се откри пред Гудел. Окампос овладя майсторски, подаде към Серхио Регилон, който изведе Гудел, но последният шутира над гредата. В 64-ата “дюшекчиите” отнеха топката и организираха опасна контраакция. Резервата Яник Ферейра Караско стреля от дъгата, но вратарят Вацлик успя да избие.
Пет минути по-късно Диего Коща шутира, топката рикошира и за малко да матира чешкия вратар. Вацлик обаче протегна ръка и с мъка се справи. минута по-късно Ферейра Караско пропусна нова ситуация от около 11 метра.