ЦСКА-София изпревари Левски след два гениални шута на Кери (видео)

ЦСКА-София постигна най-убедителната си победа от началото на пролетния полусезон след домакинско 2:0 над Берое в мач от 24-ия кръг на efbet Лига.

В герой за червените се превърна Греъм Кери, който с два брилянтни изстрела в 59-ата и 72-ата минути осигури трите точки. С тази победа ЦСКА-София изравни по точки втория Локомотив Пд и изпревари Левски, но сините са с мач по-малко и ако утре спечелят гостуването си във Враца, ще изпреварят смърфовете и червените.

В двубоя на "Армията" заралии успяха да изпратят на два пъти топката в мрежата на ЦСКА-София, но попаденията бяха отменени. Първото поради засада, а второто - за нарушение срещу Турицов при атака и центриране отляво, след което Анита си вкара автогол.

За тази среща наставникът на домакините Милош Крушчич извърши някои промени в стартовия състав. Като двойка централни защитници започнаха Пламен Гълъбов и Валентин Антов. Иван Турицов стартира на десния бек, а пред него - Греъм Кери. Атаката поведе Ахмед Ахмедов за сметка на Али Соу.

Гостите от Стара Загора пък стартираха със само двама българи. Това бяха Крум Стоянов и Георги Ангелов. Голмайсторът Мартин Камбуров остана на пейката и се появи в края на срещата.

Домакините опитаха да реализират след само 40 секунди игра, когато Кери шутира опасно от 25 метра, но покрай вратата. Заралии отговориха с удар на Крум Стоянов във втората минута, който не затрудни Бусато.

В следващите минути двата отбора заложиха на дълги разигравания и удари от средна дистанция, които не затрудниха двамата вратари. След първия половин час червените се активизираха и създадоха две положения. Първо, в 31-ата минута, пред Кери се откри добра възможност за удар, но след рикошет в крак на противников бранител топката прехвърли и Перниш, и вратата. Секунди по-късно отличен фалцов шут на Малинов след подаване на Белтраме излезе покрай лявата греда.

В 37-ата минута Крум Стоянов прониза вратата на домакините след скоростна атака отляво, но попадението правилно бе отменено заради засада.

В 43-ата минута Малинов опита да изкара дузпа след съпикосновение с Мезаг, но реферът Ивайло Стоянов не посочи бялата точка и по-скоро бе прав, тъй като халфът на ЦСКА-София падна прекалено лесно.

Любопитна подробност за тази първа част бе, че почти всички дефанзивни футболисти на Берое получиха жълти картони.

Три минути след почивката заралии пропиляха най-добрата възможност за гол до този момент. Мезаг се озова на стрелкова позиция след центриране от фаул и разбъркване, но ударът му от 7-8 метра излезе в аут.

Домакините отговориха подобаващо в 59-ата минута, когато защитник на Берое извърши пореден безумен фаул, този път на 22-23 метра пред собственото си наказателно поле. Греъм Кери се нагърби с неговото изпълнение и с феноменален шут прати топката в горния десен ъгъл за 1:0.

Пет минути по-късно Перниш изби в корнер бомбен шут на Малинов.

В 72-ата минута ЦСКА-София вкара втори гол и негов автор отново бе Греъм Кери. Резервата Енрике се пребори добре за топката на границата на наказателното поле на Берое и подаде с глава към ирландеца, който след ефектен шут с десния крак покачи на 2:0.

В 80-ата минута реферът Ивайло Стоянов отмени второ попадение на заралии, когато Анита си вкара автогол. То обаче не бе признато, тъй като при пробива на Стоянов отляво Конте се блъсна в Турицов и по този начин попречи на защитника да противодейства на фланговия играч на заралии.

До края на срещата играчите на Димитър Димитров-Херо опитаха да стигнат поне до почетен гол, но отбраната на домакините показа стабилност и не допусна нови опасности пред Бусато.

ЦСКА-СОФИЯ - БЕРОЕ 2:0