Локо (Сф) превзе Плевен и се изравни с третия Монтана

Локомотив (София) спечели с 2:0 гостуването си на Спартак (Плевен). Футболистите на легендата Радослав Здравков бяха по-добрият тим и заслужено си тръгнаха с трите точки за столицата. В 32-ата минута Денислав Станчев откри резултата. Халфът посрещна с глава центриране на Шоко и малко случайно топката се насочи към мрежата на Станислав Антонов. След това тя се отби в гредата и бе отбита от стража на домакините, но главният съдия Валентин Станчев прецени, че е преминала голлинията - 1:0 за "червено-черните". Последваха добри изяви на Шоко и колегите му, два червени картона за Спартак, а в последната минута на срещата Илиян Стефанов прехвърли Антонов за 2:0. Така временно Локомотив се изравни на третата позиция с Монтана, но отборът от "Огоста" е с мач по-малко спрямо "железничарите".