Загуба в Радомир отдалечи Нефтохимик от efbet Лига

Нефтохимик загуби с 1:2 гостуването си на Струмска слава в мач от 22-ия кръг на Втора лига, а поражението намали драстично шансовете на шейховете за третото място, даващо право на участие в баражите за efbet Лига. В момента то се заема от отбора на Монтана, който е с шест точки повече от този на Нефтохимик.

Иначе днес домакините от Радомир дръпнаха в резултата с два гола в началото. Димитър Петков откри още в 5-ата минута, а в 15-ата северномакедонецът Андриан Чаволи удвои. Гостите от Бургаргас бързо върнаха едно попадение чрез Иван Колев в 21-ата минута, но до края на двубоя така и не успяха да стигнат дори до равенството.

СТРУМСКА СЛАВА - НЕФТОХИМИК 2:1

1:0 Димитър Петков 5
2:0 Андриан Чаволи 15
2:1 Иван Колев 21

СТРУМСКА СЛАВА: 12. Др. Петков, 13. Буров, 6. Д. Петков, 5. Костов, 4. Петров, 22. Тунгаров, 23. Танев, 33. Стоянов, 9. Матадос, 7. Чаволи, 17. Кирев

НЕФТОХИМИК: 96. Здравков, 3. Ташолов, 2. Али, 23. Молдованов, 8. Манев, 20. Цачев, 9. Колев, 4. Тенев, 66. Апостолов, 21. Филипов, 22. Цонков