Майорка съживи надеждите си за оцеляване (видео)

Отборът на Майорка спечели с 2:1 гостуването си на Ейбар в среща от 27-ия кръг на Ла Лига. Момчетата на Висенте Морено постигнаха първи успех при визита от началото на сезона. Дани Родригес (42) и Таке Кубо (78) вкараха за гостите от Балеарските острови. За баските се разписа Педро Бигас в 90-ата минута.

Първото полувреме беше лишено от динамика. Двата тима имаха по една голова възможност. В 12-ата минута Коте нацели греда след пряк свободен удар. В 42-ата гостите се възползваха от своя шанс при статично положение. Даниел Родригес центрира остро, никой не игра с топката и тя се отправи неспасяемо към далечния ъгъл - 0:1.
В 65-ата балеарският тим пропусна да удвои преднината си, тъй като Кучо Ернандес не стреля прецизно от точката на дузпата след пас на Лумор. В 78-ата островитяните вкараха след хубаво изпълнение на Такефуса Кубо. Японецът изстреля топката по земя от 20 метра, тя се отклони в гредата и премина голлинията - 0:2. Секунди преди финала Педро Бигас засече с глава за крайното 1:2.