Нова грешка намали шансовете на РБ (Лайпциг) за златото

Изгониха японски туристи от стадиона в Лайпциг заради страх от зараза
Претендентът РБ (Лайпциг) не успя да спечели втори пореден двубой в Бундеслигата и вече рискува да изостане на 5 точки от Байерн (Мюнхен), ако в неделя баварците надвият Аугсбург. В среща от 25-ия кръг “червените бикове” завършиха 0:0 при гостуването си на Волфсбург. Осминафиналистът в Шампионската лига даже беше по-близо до загубата, но вратарят Петер Гулачи се отличи с няколко отлични спасявания.

Няколко дни преди реванша срещу Тотнъм в Шампионската лига треньорът Юлиан Нагелсман реши да даде почивка на Тимо Вернер, оставяйки го на пейката за началото. Нападателят се появи след час игра, но не се отличи с нищо.

През първото полувреме играчите на Волфсбург пропуснаха поне три много добри възможности, а Лайпциг се размина с попадение в 37-ата минута, когато Анхелиньо не уцели вратата с по-слабия си ляв крак.

Същото наблюдаваха феновете и през втората част, когато чистите положения дойдоха чак в края. Ксавер Шлагер пропусна да донесе победата на “вълците” в 89-ата, когато стреля край гредата, а в добавеното време Шатрик Шик засече с глава, но вратарят Коен Кастеелс се намеси.

И този мач не мина без вдигането на плакати, но те не бяха обидни. С транспаранти запалянковците на Разенбалшпорт изразиха разочарованието си, че клубът им е допуснал гафа с японските туристи, които преди седмица бяха изгонени по погрешка от стадиона заради страх от коронавирус.

Днес Волфсбург пропусна да измести Шалке 04 от шестата позиция. В четвъртък отборът посреща Шахтьор (Донецк) на 1/8-финалите в Лига Европа.