С нов рекорд Кай Хавертц продължава да радва Леверкузен (видео)

Байер (Леверкузен) прегази Айнтрахт (Франкфурт) с 4:0 в шампионатен дуел между два от германските представилите в Лига Европа, с което продължава да се бори за участие в Шампионската лига, а защо не и за нещо повече. “Аспирините” вече са на 5 точки от лидера Байерн (Мюнхен), който играе в неделя.

Отново силен мач изигра Кай Хавертц, който сам вкара едно попадение и подаде за друго. Така офанзивният полузащитник подобри рекорда за най-млад футболист с 30 гола в Бундеслигата със своите 20 г. и 270 дни. Освен това той има и 21 асистенции на сметката си.

Леверкузен запрати съперника в нокдаун още в първия четвърт час с голове на Хавертц (4’) и Карим Белараби (15’). След почивката Паулиньо (50’, 55’) се разписа на два пъти и всичко беше решено далеч преди края на двубоя. Бразилецът се отличи и с една асистенция, с което също заслужи най-висока оценка.

За Байер това е четвърти успех в последните пет кръга. В същото време Айнтрахт е в лоша серия от три поредни поражения и е доста назад в класирането.

През идната седмица - в първите мачове от 1/8-финалите в Лига Европа - Леверкузен гостува на Рейнджърс, а “орлите” от Франкфурт приемат Базел.