На живо: Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Ливърпул се върна към победите и подобри още един рекорд преди важния реванш с Атлетико (видео)

След като записа две поредни загуби и три поражения в последните си четири мача, Ливърпул се върна на победния път. Мърсисайдци надиграха Борнемут с 2:1 на "Анфийлд" в двубой от 29-я ия кръг на Премиър лийг и се откъснаха на 25 точки пред Манчестър Сити, който обаче в този момент е с два мача по-малко. Калъм Уилсън (9') даде преднина на гостите с гол, за който имаше всички основания да бъде отменен заради нарушение срещу Джо Гомес. Попадението обаче бе зачетено. Ливърпул успя да стигне до обрат още до почивката. Мохамед Салах (25') изравни, а Садио Мане (33') направи пълен обрат. През второто полувреме удар на сенегалеца срещна гредата, а Джеймс Милнър изчисти от голлинията изстрел на Фрейзър. Така, въпреки че показаха някои слабости в защита, мърсисайдци направиха нужното преди изключително важния реванш от 1/8-финалите на Шампионската лига срещу Атлетико Мадрид. С този успех Ливърпул подобри още един рекорд - за най-много последователни домакински победи в английския елит (22).

Алисон Бекер пропусна двубоя заради контузия, като на вратата стартира Адриан. Другата голяма изненада беше, че Андрю Робъртсън не бе в групата на домакините. Юрген Клоп обясни, че шотландецът е почувствал леки болки и затова е бил изваден от състава като предпазна мярка. Няма да има проблем обаче Робъртсън да играе срещу Атлетико Мадрид след няколко дни. Неговото място отляво на отбраната зае Джеймс Милнър, който изведе тима с капитанската лента.

Една промяна имаше в състава на Борнемут в сравнение с равенството с Челси отпреди седмица. Джуниър Станислас замени контузения Джошуа Кинг в атаката на "черешките". Хари Уилсън нямаше право да играе срещу Ливърпул, така че бе извън сметките за днес.

Мърсисайдци започнаха по-добре, но при първата си атака Борнемут стигна до гол, след като Калъм Уилсън засече отблизо подаване отдясно на Лерма. В по-ранния етап на атаката обаче нападателят очевидно изблъска в гръб Джо Гомес, което извади бранителя от равновесие. След това Уилсън подаде към Билинг, който продължи към Лерма. Майкъл Оливър обаче не отсъди нарушение, а след това и ВАР не коригира решението му, така че голът бе зачетен. Това се случи в деветата минута, а пет по-късно Ливърпул за малко не получи втори гол. Фрейзър центрира добре от корнер, а Аке засече силно с глава. Адриан отби топката, макар че не бе много сигурен, след което тя рикошира и в напречната греда.

В 17-ата минута Фирмино се озова зад отбраната на гостите и засече от въздуха едно дълго подаване, но Рамсдейл изби.
В 25-ата минута Джак Симпсън загуби топката пред наказателното поле на гостите, след като Мане го пресира. След това сенегалецът потърси Салах в наказателното поле. Пасът не беше никак добър и топката дойде зад гърба на египтянина, но той въпреки това  овладя и стреля много прецизно в ъгъла, отбелязвайки стотния си мач за Ливърпул в Премиър лийг с гол.
Садио Мане направи пълен обрат в 33-тата минута, след като получи прекрасен извеждащ пас от Вирджил ван Дайк и стреля хладнокръвно покрай излезлия напред Рамсдейл.
До почивката Милнър пропусна да отбележи трети гол за Ливърпул.
Домакините владееха топката през втората част, но чисти положения липсваха. В 61-вата минута ветеранът Джеймс Милнър спаси Ливърпул от сигурен гол, след като изчисти на голлинията удар на Фрейзър, който прехвърли излезлия напред Адриан.
В 66-ата минута Ван Дайк засече с глава центриране от корнер на Арнолд, но ударът му попадна в ръцете на Рамсдейл.
1/4 час преди края страхотен удар на Садио Мане срещна сглобката на гредите в горния ляв ъгъл на вратата на гостите. Малко след това Рамсдейл спаси последователно опасен удар на Салах и парира центриране от Милнър, при което, ако топката бе минала, щеше да има гол за домакините.
В 90-ата минута двата отбора пропуснаха по една чудесна възможност. Първо, Аке изскочи зад отбраната, Адриан излезе напред, но въпреки това бранителят на Борнемут успя да подаде към Уилсън. Последният обаче не успя да намери опразнената врата. Дори да го беше направил, попадението щеше да бъде отменено, тъй като бе маркирана засада. Малко след това Фирмино получи от Салах в наказателното поле, но стреля високо над вратата.

Ливърпул има нужда още от три победи до края на сезона, за да си гарантира титлата. Борнемут остава в зоната на изпадащите с актив от 27 точки.