Монтана с чиста победа над Арда в Суперлигата (статистика)

Волейболистите на Монтана победиха чисто като домакини Арда (Кърджали) с 3:0 (25:13, 27:25, 25:21) в мач от 19-ия кръг на Суперлигата на България при мъжете, игран тази вечер пред около 300 зрители в зала "Младост".

По този начин монтанчани са 3-и във временното класиране с 14 победи, 5 загуби и 42 точки, но преди изиграването на мача между Добруджа 07 (Добрич) и ЦСКА утре. Арда пък остава на предпоследното 11-о място с 4 победи, 15 загуби и 14 точки. В междинния 20-и кръг Монтана гостува на шампиона и почти сигурен победител в редовния сезон Нефтохимик 2010 (Бургас), докато кърджалийци са домакини на Добруджа. И двете срещи са в сряда (11 март).

Монтанчани започнаха отлично и затвориха първия гейм с огромна разлика - 25:13. Във втората част гостите от Арда показаха, че имат възможности и бяха равностойни докрай. Кърджалийци дори имаха геймбол при 24:23, но не успяха да спечелят гейма и да изравнят резултата. Домакините от Монтана показаха, че са по-класния тим и измъкнаха гейма след 27:25. В третия гейм от Арда се опитаха отново да дадат отпор, но Монтана заигра на обороти и пое отново инициативата. Момчетата на Даниел Пеев контролираха ииграта до края и спечелиха след 25:21 и 3:0.

Над всички за Монтана бе Радослав Попов с 19 точки (1 блок, 1 ас, 63% ефективност в атака и 67% позитивно посрещане) за победата. Тодор Вълчев и полският диагонал Миколай Сърнечки пък добавиха по 13 точки за успеха. За тима на Арда Дейвид Кръстев бе най-резултатен със 17 точки.

МОНТАНА - АРДА (КЪРДЖАЛИ) 3:0 (25:13, 27:25, 25:21)
МОНТАНА: Максимилиан Талер 3, Миколай Сърнечки 13, Радослав Попов 19, Тодор Вълчев 13, Тодор Костов 6, Стефан Чавдаров 1 - Мартин Божилов-либеро (Любослав Симеонов, Денимир Димитров, Иван Латунов 3, Димитър Калчев 1)
Старши треньор: ДАНИЕЛ ПЕЕВ
АРДА: Димо Димов, Дейвид Кръстев 17, Атанас Цветанов 12, Александър Илиев 2, Васил Атанасов 3, Венцислав Трифонов 5 - Владислав Лукарески-либеро (Христо Петков 1, Кирил Хаджиев 4)
Старши треньор: ИВАН ХАЛАЧЕВ.