Черно море без проблеми срещу Славия

Волейболистите на Черно море (Варна) победиха без проблеми у дома Славия с 3:0 (25:14, 25:14, 27:25) в мач от 19-ия кръг на Суперлигата на България при мъжете, игран тази вечер в пред едва около 150 зрители в зала "Христо Борисов" в Морската ни столица.

Така варненци записаха едва 6-а победа в първенството, като с 13 загуби и 15 точки остават на 10-о място във временното класиране. Славия пък продължава да е в дъното, на последното 12-о място с едва 1 победа, 18 загуби и 2 точки. В следващия, междинен, 20-и кръг Черно море ще гостува на ЦСКА, а "белите" са домакини на коравия тим на Марек Юнион Ивкони (Дупница). И двете срещи са в сряда (11 март) от 18,00 часа.

В първите два гейма домакините от Черно море доминираха изцяло, правеха разлика и затвориха частите с огромна разлика - 25:14 и 25:14. В третата част играта бе равностойна и доведе до известна интрига. Гостите от Славия дадоха отпор на варненци, като двата тима играха тока за точка. Първи варненци достигнаха до мачбол при 24:23, но не успяха да затворят гейма. В крайна сметка те не допуснаха изненада, показаха повече устойчивост и спечелиха с 27:25, а с това и мача с 3:0.

ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) - СЛАВИЯ 3:0 (25:14, 25:14, 27:25)
ЧЕРНО МОРЕ: Димитър Славов, Стефан Иванов, Явор Генов, Калоян Балабанов, Николай Колев, Траян Иванов - Борис Димов-либеро
Старши треньор: ЮЛИАН ТУПАНКОВ
СЛАВИЯ: Константин Нечев, Божидар Георгиев, Васил Николов, Мирослав Тодоров, Стивън Димитров, Николай Захариев - Димитър Механдийски-либеро (Георги Андонов, Иван Стоименов)
Старши треньор: СЕВЕРИН ДИМИТРОВ.