"Велодром" аплодира завръщането на Товен, но Марсилия стъпи накриво (видео)

Марсилия се провали във втори пореден домакински мач в Лига 1. Отборът на Андре Вилаш-Боаш водеше с 2:0 на Амиен, но в последните секунди гостите стигнаха до равенството. По този начин те събраха 23 точки, но остават на предпоследното 19-о място. ОМ е на втора позиция, на 12 точки зад шампиона Пари Сен Жермен, чийто двубой срещу Страсбург беше отложен.

Марсилия поведе в самия край на първото полувреме с красиво попадение на Морган Сансон. Той получи топката от Кевин Строотман и с бомбен шут с левия крак я прати във вратата, пазена от Режис Гюртнер. В 57-ата минута Димитри Пайе стреля от границата на наказателното поле, а лек рикошет в Орелиен Шеджу заблуди Гюртнер и домакините вече се виждаха като победители.
Десетина минути преди края Вилаш-Боаш пусна в игра любимеца на феновете Флориан Товен. Френският национал дълго време лекуваше контузия и не се беше появявал в игра от 1 септември. Публиката на "Велодром" приветства 27-годишния офанзивен халф, но негативните емоции за феновете тепърва предстояха.

В 81-ата минута Жордан Амави фаулира в наказателното поле Серу Гираси и реферът отсъди дузпа, която самият Гираси превърна в гол.
Драмата настъпи в последната от допълнителните 5 минути. Отбраната на Марсилия остави Артуро Калабрези непокрит, той центрира успоредно на голлинията и пръв до топката се добра резервата Саман Годос - 2:2.

Въпреки спечелената точка, Амиен няма победа в 16 поредни мача в Лига 1.