Валенсия се отдалечава от голямата цел (видео)

За първи път от 18 години Алавес и Валенсия не се победиха на "Естадио Мендисороса" в шампионатен мач. Двата тима откриха 27-ия кръг в Ла Лига с равенство 1:1, от което по-доволни със сигурност са домакините. Те изоставаха на почивката след гол на Даниел Парехо в 34-ата минута, но в 73-ата Едгар Мендес донесе точката на Алавес с дебютното си попадение за тима.

За Валенсия беше важно да спечели, за да се изравни с Атлетико Мадрид преди утрешното дерби между "лос колчонерос" и Севиля. Вместо това, "прилепите" останаха на 7-о място и рискуват изоставането им от конкурентите за Топ 4 да се увеличи.
Гостите не се възползваха максимално от доминацията си преди почивката. Футболистите на Алберт Селадес създадоха доста положения, но вкараха само един гол. Капитанът Даниел Парехо беше точен от пряк свободен удар, а малко преди това реферът Хесус Хил Мансано подмина претенциите на Денис Черишев за нарушение срещу него в наказателното поле. В 43-ата минута пък Даниел Вас стреля на сантиметри от гредата.

Домакините промениха облика си след почивката, но имаха късмет, че Алесандро Флоренци пропусна от удобна позиция в 58-ата минута след най-красивата атака на Валенсия в мача. В 73-ата отбраната на гостите не се справи с центриране в наказателното поле и топката беше свалена към Мендес, който я заби под гредата.
В края Алавес дори можеше да направи пълен обрат, но намеса на Муктар Диакаби спаси Валенсия. Играчите на двата отбора получиха общо 9 жълти картона.

Алавес заема 12-о място в класирането и засега е далеч от зоната на изпадащите. В следващия кръг съставът на Асиер Гаритано ще гостува на Еспаньол, а Валенсия ще играе срещу градския си съперник Леванте.