Победен кош на Джамал Мъри спаси Денвър от ухапването на "стършелите"

Третият в класирането на Западната конференция Денвър Нъгетс се измъкна по много драматичен начин от ухапването на “стършелите”, побеждавайки ги със 114:112 (31:34, 29:17, 20:31, 34:30) след ключова стрелба на Джамал Мъри при оставащи 6 секунди до края на мача. Нъгетс отново не предложиха най-доброто, два дни след като допуснаха 15-точкова домакинска загуба от Голдън Стейт.

Денвър пое инициативата след силна втора четвърт и взе 9 точки аванс на голямата почивка - 60:51. Чудесни изяви на Девонте' Греъм и Тери Розиър обърнаха развоя на мача и прехвърлиха преднината в полза на Хорнетс - 82:80 след 36 минути игра. Драмата бе пълна в четвъртата част - Розиър вкара тройка, за да даде 8 точки аванс на своите, но Денвър бързо изравни резултата след забивка на Уил Бартън - 96:96 с оставащи 5:09 до края. Двата отбора си разменяха водачеството до самия край на мача, когато Коуди Зелър вкара един от двата си опита от наказателната линия, за да изравни резултата при 112:112, а Джамал Мъри нанесе последния удар в срещата чрез чудесна стрелба от средно разстояние. Тери Розиър пропусна тройка със сирената, което позволи на Нъгетс да триумфират - 114:112.

Освен победния кош, Джамал Мъри поведе реализаторите с 18 точки. Уил Бартън завърши с 16, Монте Морис добави 15, Никола Йокич записа 14 точки, 11 борби и 8 асистенции, но и 6 грешки и 5 фаула, Гари Харис също вкара 14 точки, а Пол Милсап и Джерами Грант допълниха с по 11 точки.

Девонте' Греъм вкара 24 точки и направи 7 асистенции за “стършелите”. Пи Джей Уошингтън вкара 20 точки, Тери Розиър добави 19, а Уили Ернангомез и Коуди Зелър добавиха съотвентно 14 и 10 точки.