Късен гол класира Сент Етиен на финал

Отборът на Сент Етиен се класира на финала в турнира за Купата на Франция, след като изтръгна успех у дома с 2:1 срещу действащия носител на трофея Рен. Така "зелените" ще спорят за трофея с Пари Сен Жермен на "Стад дьо Франс" в Париж, а мачът е на 25 април. Столичани се класираха за двубоя с трофея ден по-рано, след като разгромиха Лион с 5:1 като гост.
Пари Сен Жермен унижи 10 от Лион и е на финал, Мбапе с хеттрик (видео)
Успехът не дойде никак лесно за Сент Етиен. Двубоят вървеше към продължения при резултат 1:1, когато в добавеното време Риад Будебуз вкара за крайното 2:1. Футболистите на Рен бяха толкова шокирани, че не успяха да реагират, а и наистина нямаше вече никакво време.
Иначе мачът тръгна страхотно за носителя на трофея. В 33-ата минута Мбайе Нианг от дузпа откри резултата и смълча трибуните. Резултатътсе запази само 10 минути, след като Тимоти Колоджейчак с глава изравни. През второто полувреме Сент Етиен беше по-настоятелен и заслужено стигна до успеха с гола на Будебуз, а финалът е първи за "зелените" от 38 години насам.