Игало вдъхнови Манчестър Юн във вечерта на Рууни (видео)

Манчестър Юнайтед нямаше проблеми с втородивизионния Дарби Каунти и го срази с 3:0 като гост, с което се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на Англия. Там пък го очаква най-слабият тим в Премиър лийг - Норич, което е отлична възможност за тима да продължи още по-напред. Одион Игало (41’, 70’) се отличи с два гола във втория си двубой като титуляр, а преди него точен беше Люк Шоу (33’). Отделно съдията спести една дузпа за “червените дяволи”, след като при 1:0 като че ли по-скоро не видя игра с ръка на защитник на “овните”. ВАР обаче не беше на разположение тази вечер.

Така тимът на Оле Гунар Солскяер вече е в серия от 9 мача без загуба - 6 победи и 3 равенства, в това число и седем "сухи мрежи". Всичко това дава надежди на феновете на отбора преди дербито с Манчестър Сити през идния уикенд.

С капитанската лента за Дарби Каунти излезе бившият играч на Юнайтед Уейн Рууни. Точно той можеше да вкара гол още при 0:0, но вратарят спаси. Домакините видимо не бяха на нивото на противника и съумяха само да отговорят с хъс и повечко тичане, но за не повече от по 10-15 минути в началото на двете полувремена. Към края на двубоя “овните” също получиха шанс да стрелят опасно няколко пъти, но след като елитният състав беше намалил темпото.

TEAM NEWS

В същото време Оле Гунар Солскяер заложи от първата минута на Игало, Джеси Лингард, Хуан Мата и Диого Далот. Антони Марсиал, Давид Де Хеа и Неманя Матич бяха резерви, а Хари Магуайър остана извън групата, след като вчера имаше проблеми с глезена си по време на тренировка. Не е сигурно, че защитникът ще бъде възстановен за сблъсъка с "гражданите".

“Овните” са на 13-о място в Чемпиъншип, а Юнайтед е 5-и в Премиър лийг.

Срещата започна двуостро, след като домакините не смятаха само да се защитават. Даже в 10-ата минута Дарби беше на крачка от гол след удар на Луи Сибли.
Тимът на Солскяер нанесе първия си шут към вратата в 16-ата минута чрез Бруно Фернандеш.
Веднага след това левият бек Люк Шоу си изкара жълт картон за нарушение пред наказателното поле. От последвалото изпълнение Рууни затрудни максимално Ромеро, но вратарят все пак успя да избие в корнер.
В последвалите минути "червените дяволи" натикаха съперника в неговата половина. В 32-ата Игало получи своя шанс да се разпише, но стражът Келе Роос спаси.
Секунди по-късно Лингард също нямаше шанс, но пък такъв имаше Люк Шоу. Защитникът "намери" топката от въздуха, след което тя се отби леко в гърба на Лингард и спря в мрежата - 1:0 за Юнайтед.
Юнайтед нямаше същия късмет в 38-ата минута, когато реферът подмина ситуация, при която можеше да отсъди дузпа за гостите. Бруно Фернандеш засече топката, след което тя се спря в ръката на Джордж Евънс. Тъй като обаче в тази среща няма ВАР, положението беше подминато от съдиите.
Все пак в 41-вата отборът от Манчестър стигна до втория си гол. Шоу подаде към Игало в наказателното поле и той се пребори с трима играчи в бяло, след което насочи кълбото в долния десен ъгъл на вратаря - 2:0.
Отборът от Чемпиъншип започна втората част като първата - нахъсано, и още при първата си атака имаше добра възможност, но никой не успя да нанесе удар.
В следващата атака на "овните" се стигна до шут, който даже рикошира, но Ромеро все пак успя да спаси.
Това бяха силни минути за Дарби и в 50-ата малшансът попречи на Мартин Уагхорн да върне единия гол. Нападателят засече с глава и кълбото профуча на сантиметри до гредата в аут.
В 52-ата минута отново си пролича липсата на ВАР. Халфът на Юнайтед Скот Мактоминей обвини Луи Сибли, че умишлено го ритна в лицето при падането на двамата на земята. Арбитърът обаче не отсъди нищо.
Футболистите в бели екипи продължиха с по-острите си влизания, след като видимо бяха изнервени. Мактоминей беше нарочен и в 60-ата се стигна до ново спречкване със Сибли. Този път реферът се намеси, за да тушира напрежението между младоците.
Постепенно Юнайтед си върна инициативата и в средата на полувремето пред Хуан Мата се откриха две възможности.
Един от най-впечатляващите моменти беше свързан с агитката на "червените дяволи", която запя песни за Рууни.
Стигна се до 70-ата минута, когато изходът от дуела беше решен с ново попадение на Игало. Този път африканецът заби топката под гредата с левия крак.
След това за гостите стана още по-лесно и те с лекота стигаха до наказателното поле на съперника.

В последните минути Дарби на няколко пъти можеше да намали, а в последната Ромеро спаси коварен шут на Рууни под гредата.