Янева и Баракова са на полуфинал в Купата на ЦЕВ

Волеро (Льо Кане) на българките Ева Янева и Петя Баракова се класира за полуфиналите на втория по сила евротурнир - Купата на ЦЕВ. Състезателите на Лоренцо Мичели спечелиха у дома реванша срещу беларуския Минчанка (Минск) с 3:0 (25:13, 25:18, 33:31) и зарадваха феновете си с класиране напред. В първия мач победата отново бе за френския тим, но с 3:1 гейма.

Ева Янева бе титуляр в първите два гейма, а в третата част се появи за кратко на терена. За времето си на игралното поле тя реализира 5 точки (2 аса). Петя Баракова от своя страна влезе в игра в третия гейм, но не успя да запише точков актив. Най-резултатна бе Бояна Челич с 18 точки (3 блокади), 13 добави Анна Лазарева (1 ас). За съперника Аксана Кавалчук приключи с 13 точки (2 блокади).

Следващият съперник на Волеро и българките е полският Хемик (Полице), който отстрани Младост (Загреб) с два успеха по 3:0.