Манчестър Сити продължава защитата на ФА Къп след спорен гол на "Хилзбъро" (видео)

След като преди няколко дни спечели първия си трофей за сезона, побеждавайки Астън Вила във финала за Купата на лигата, Манчестър Сити се класира и за 1/4-финалната фаза в турнира за Купата на Англия. Актуалният носител на трофея победи с 1:0 Шефилд Уензди на "Хилзбъро" и продължава да пази живи надеждите за още един требъл. Единственото попадение реализира Серхио Агуеро (53') в началото на второто полувреме, а добрите намеси на стража на домакините лишиха "гражданите" от по-изразителен успех. Останаха съмнения обаче, че при паса към него аржентинецът бе в положение на засада, но на "Хълзбъро" няма ВАР, така че ситуацията не можеше да мине на допълнителна проверка.

Джосеп Гуардиола направи шест промени в сравнение с финала срещу Астън Вила. Въпреки това стартовият състав бе изключително силен. Жоао Кансело, Николас Отаменди, Бенжамен Менди, Бернардо Силва, Рияд Марез и Габриел Жезус започнаха. Кайл Уокър и Кевин Де Бройне не бяха в групата на "гражданите", а Рахийм Стърлинг остана на пейката за началото.

Четири бяха промените в състава на Уензди в сравнение с мача с Дарби Каунти. Джо Уилдсмит стартира на вратата за първи път от август 2018. Доминик Йорфа, Джоуи Пелупеси и Алесио Да Круз също бяха титуляри.
В 27-ата минута Агуеро отправи страхотен диагонален пас към Жезус, но акробатичният опит на бразилеца да засече не успя, тъй като той изобщо не осъществи контакт с топката. Пет минути след това Отаменди удари напречната греда, след като засече с глава добро центриране на Марез от свободен удар. Въпреки че доминираха, "гражданите" така и не успяваха да нанесат точен удар към вратата на Уилдсмит. Всъщност и двата тима не успяха да регистрират такъв до почивката. Иначе шампионите владееха топката в 79% от времето, но "кукумявките" се защитаваха много умело. В 45-ата минута Джон Стоунс бе изпуснат на далечната греда и засече с глава ново центриране на Марез от фаул. Централният бранител обаче заби топката в земята, след което тя прехвърли вратата. В 48-ата минута Агуеро отправи първия точен удар в мача, след като бе изведен от Давид Силва, но не успя да нанесе силен изстрел и Уилдсмит спаси без проблем. Две минути след това гредата за втори път спаси домакините, след като силен изстрел на Менди бе отклонен от стража, след което топката рикошира в напречния стълб.
Уилдсмит изби и удар на Бернардо Силва, но натискът на Сити даде резултат в 53-тата минута, когато Агуеро получи по земя от Менди, обърна се добре и стреля ниско. Стражът на домакините този път не се намеси достатъчно добре и въпреки че докосна топката, тя се озова във вратата му. Останаха известни съмнения дали аржентинецът не бе в положение на засада при паса към него, но на "Хълзбъро" няма ВАР, така че ситуацията не можеше да мине на допълнителна проверка.

В 62-рата минута Рияд Марез проби отдясно и опита да намери близкия ъгъл, но топката профуча встрани от целта. Десет минути след това нов удар на алжиреца бе избит от Уилдсмит. Секунди след това стражът отрази последователно изстрели на Стоунс и Агуеро.
В 80-ата минута "кукумявките" създадоха най-добрата си възможност. Жезус загуби на границата на наказателното поле, което даде възможност на Хънт да центрира успоредно на голлинията, но малко не достигна на Флетчър да засече и да прати топката във вратата.
В самия край Стърлинг, който се появи като резерва на мястото на Агуеро, имаше шанс да удвои, но Уилдсмит отново спаси.

Шефилд Уензди: Уилдсмит, Палмър, Йорфа, Бьорнер (46'-Лийс), Фокс, Пелупеси, Банън, Лий (63'-Хънт), Мърфи, Форестиери (56'- С.Флетчър), Да Круз

Манчестър Сити: Браво, Кансело, Стоунс, Отаменди, Менди, Родриго, Д. Силва, Бернардо, Марез, Жезус, Агуеро  (86'-Стърлинг)