Фортуна се сбогува с Купата на Германия след трилър с дузпи

Отборът на Саарбрюкен поднесе малка сензация в турнира за Купата на Германия, отсранявайки елитния Фортуна (Дюселдорф) в сблъсъка между двата тима от 1/4-финала в турнира. По този начин възпитаниците на Лукаш Квасниок станаха първият сигурен участник на 1/2-финала. Те се добраха до тази фаза след изпълнение на дузпи.

Мачът предложи доста емоции. Саарбрюкен поведе в 31-ата минута с гол на Тобиас Янике и дълго време държеше срещата под контрол.

Фортуна можеше да изравни в 83-ата минута, но Роуен Хенингс пропусна дузпа.

Истинската драма дойде в заключителните минути, когато гостите все пак се добраха до изравняването с попадение на Матиас Йоргенсен и пратиха мача в продължения.

В добавените 30 минути не паднаха повече голове и победителят трябваше да бъде определен с дузпи. Там драмата продължи, като двата тима трябваше да изпълнят общо 20 дузпи, но в крайна сметка Саарбрюкен успя да наложи волята си със 7:6 точни удара от бялата точка.