Локо (Пд) с нова важна крачка към защита на Купата, "смърфовете" надиграха ЦСКА 1948 (снимки+видео)

Локомотив (Пловдив) направи нова важна крачка към защита на Купата на България, спечелена през през месец май, 2019 година. "Смърфовете" елиминираха ЦСКА 1948 с 2:0 в първи мач от програмата на четвъртфиналите в турнира за Купата. Димитър Илиев изведе "черно-белите" напред в 42-ата минута с гол от дузпа, а Бирсент Карагарен удвои в 67-ата. В тима на "смърфовете" имаше четирима българи от първата минута - Илко Пиргов, Димитър Илиев, Момчил Цветанов и Бирсент Карагарен. Същевременно целият отбор на ЦСКА 1948 бе съставен от българи. Столичани играха с човек по-малко близо половин час, след като Димо Атанасов получи червен картон в 65-ата минута.

82 Локомотив (Пловдив) - ЦСКА 1948

Преди началния съдийски сигнал на стадион "Локомотив" в парк "Лаута" зазвуча химнът на България по случай 3 март.

В 6-ата минута Локомотив (Пловдив) имаше реалната възможност да поведе в резултата, но

Лукас Масоеро стреля с глава в лявата греда на гостите. След това защитникът получи топката пред голлинията и стреля в напречната греда, а пропускът може да бъде смятан за един от най-големите в историята на българския футбол Три минути по-късно Диниш Алмейда отправи истински снаряд към вратата на "червените" от границата на наказателното поле. За радост на Наумов топката премина покрай десния страничен стълб. След по-добрите начални минути на "смърфовете" футболистите на ЦСКА 1948 изравниха действията на терена и на свой ред създадоха две положения пред вратата на Илко Пиргов. При едно от тях отборът на Йордан Юруков спечели ъглов удар.
В 41-ата минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Димо Атанасов. До ситуацията се стигна след добра контраатака на "смърфовете", при която Анте Аралица подаде към Бирсент Карагарен, а той центрира по земя. Димо Атанасов опита да изчисти с шпагат, но вместо това топката срещна ръката му и главният съдия посочи бялата точка. С изпълнението се нагърби Димитър Илиев, който в свой стил отбеляза хладнокръвно в обратния ъгъл на Наумов. В началото на второто полувреме, в рамките на три минути, двама от защитниците на Локомотив получиха жълти картони. Първо Дейвид Малембана видя жълтия цвят за нарушение срещу Васил Шопов, а след това и Лукас Масоеро за грубо влизане в краката на Андон Гущеров.  В 65-ата минута отборът на ЦСКА 1948 остана с човек по-малко. Димо Атанасов получи втори жълт и респективно червен картон за нарушение срещу Димитър Илиев, който подемаше контраатака за своя тим. Първият жълт картон на Атанасов бе показан през първото полувреме при играта му с ръка в наказателното поле, за която Локомотив получи дузпа. В 66-ата минута Даниел Наумов блокира силен удар на Йосип Томашевич, преодолял последният защитник в отбраната на "червените". В 67-ата минута "смърфовете" удвоиха преднината си и направиха важна стъпка към затварянето на мача. Бирсент Карагарен с премерен удар с левия крак от границата на наказателното поле прати топката в долния десен ъгъл на вратата зад Наумов. В 73-ата минута стражът на ЦСКА 1948 спаси опасен удар на Момчил Цветанов с левия крак.
Веднага след тази ситуация пловдивчани организираха добра контраатака, при която Димитър Илиев подаде към Момчил Цветанов. Крилото отново шутира силно, но Наумов показва класа за пореден път. Устремът на Локомотив да отбележи трети гол продължи и в следващите минути. В 76-ата минута Димитър Илиев се разходи в наказателното поле и стреля по земя. Наумов обаче плонжира и улови лесно. В заключителните минути на мача Бруно Акрапович направи интересна смяна. Илко Пиргов напусна игра, а на негово място влезе юношата на Локомотив Кристиян Томов. Това бе и дебют за младия страж.

ЛОКОМОТИВ (ПД) - ЦСКА 1948 2:0