Дунав победи Марек (видео)

Волейболистите на Дунав (Русе) записаха седма победа в Суперлигата, след като се наложиха над Марек Юнион-Ивкони (Дупница) с 3:1 (25:22, 11:25, 25:22, 25:21) в среща от 18-и кръг, изиграна в  крайдунавския град.

Така русенци взеха реванш от Марек за поражението в седми кръг с 0:3 гейма.

Воденият от Данаил Милушев тим е на деветата позиция с 22 точки (7 победи, 11 загуби), дупничани са пети с 29 точки и баланс 9:9

Домакините поведоха в резултата, като доминацията им продължи до 19:17. Момчетата на Виктор Карагьозов изравниха, но Дунав отново излезе напред, като превъзходството им се запази до края на гейма. Във втората част Марек започна ударно и диктуваше положението на терена, оставяйки противника на 11 точки.

В следващите два гейма русенските състезатели отново бяха водещи и в крайна сметка спечелиха срещата след 3:1.

Най-резултатен бе Леон Тончев с 16 точки (1 ас, 2 блокади), по 10 точки добавиха Петър Бъчваров (1 ас, 2 блокади), Ангел Павлов (1 ас) и Иван Чолев (1 ас, 1 блокада). За съперника Светослав Иванов бе над всички с 20 точки (3 аса, 2 блокади)

В следващия кръг Дунав гостува на Левски София, като мачът е на 6 март (петък). Марек се изправя срещу Пирин (Разлог) в "югозападното" дерби.