Най-после победа за Ваалвайк, но без Велков

Ваалвайк направи обрат срещу Утрехт и постигна едва четвъртата си победа през сезона в Ередивизи. Стефан Велков беше в групата на домакините, но остана на пейката. Въпреки успеха с 2:1, Ваалвайк е твърдо на дъното в класирането с 15 точки - на цели 10 от 16-ото място и плейофите за оцеляване.

Отборът на Велков се озова в ролята на догонващ в 24-ата минута, когато точен беше Жирано Керк. В средата на второто полувреме Сила Соу изравни, а в 76-ата минута Дарън Маатсен донесе първата победа на "жълто-сините" през 2020 година.

В следващия кръг Ваалвайк ще гостува на Хераклес.