"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Тотнъм на два пъти поведе, но накрая загуби от Уулвс в Лондон (видео)

Уулвърхмпатън стигна до обрат и победа с 3:2 над Тотнъм в Лондон, благодарение на което "вълците" се изравниха по точки с Манчестър Юнайтед и са само на три пункта от четвъртото място във временното класиране на Премиър лийг. "Шпорите" на два пъти повеждаха чрез Стивън Бергвайн (13') и Серж Орие (45'), но Уувлс успяваше бързо да изравни с попадения на Мат Дохърти (27') и Диого Жота (57'). В крайна сметка Раул Хименес (73') донесе победата на "вълците".

Жозе Моуриньо направи четири промени в своя състав. Пауло Гасанига започна на вратата, а Юго Лорис изобщо не бе в групата на лондончани заради травма в слабините. Тоби Алдервейрелд и Ян Вертонген седнаха на пейката за началото. Серж Орие и Ерик Дайър започнаха. Деле Али се завърна сред титулярите, след като пропусна дербито с Челси. Младият Трой Парът също бе част от групата.

Адама Траоре и Рубен Винагре се завърнаха сред титулярите на Уулвърхамптън.

Тотнъм започна по-добре. Удар на Бергвайн в седмата минута премина встрани от вратата, а в 13-ата Али засече центриране на Орие, но Патрисио изби. Бергвайн направи добавка, с която откри резултата, вкарвайки втория си гол с екипа на Тотнъм. Гостите обаче отговориха бързо и в 27-ата минута Мат Дохърти изравни. Винагре проби отляво, след което изпрати ниско центриране в наказателното поле. Танганга не успя да пресече добре, топката рикошира в него, след което попадна в Дохърти, който не сгреши от около седем метра.

В самия край на първото полувреме Тотнъм отново излезе напред след скоростна атака. Орие проби отдясно, справи се със Саис, след което стреля с левия края в далечния ъгъл - 2:1.

В 57-ата минута Уулвърхамптън изравни за втори път днес. Траоре намери Хименес, който бе с гръб към вратата, но продължи към Дохърти. Неговото центриране бе отклонено от Гасанига, след което топката попадна на пътя на Жота, който се разписа отблизо.

В 73-тата минута "вълците" стигнаха до пълен обрат. Жота бе оставен да премине леко покрай Дайър и Санчес, след което намери Хименес, което първо се справи с Танганга, след което донесе трите точки на гостите.