Лече също яде бой от безмилостния Аталанта (видео)

Отборът на Аталанта постигна поредната си разгромна победа за този сезон, печелейки със 7:2 при визитата си на Лече от 26-ия кръг на Серия “А”. Това е неговият пети шампионатен успех с поне пет гола през кампанията, като за последно това е постигнал Милан през 1958/59.

Головата фиеста започна в 17-ата минута, когато Джулио Донати необезпокоявано прати топката в собствената си мрежа след центриране от корнер. При още едно изпълнение на ъглов удар в 22-ата минута Дуван Сапата удвои аванса на бергамаските. Последва спад в тяхната игра, от който се възползва техният съперник. Така Рикардо Сапонара (29’) с техничен удар и Донати (39’) с мощен шут възстановиха равенството преди почивката.

Гостите обаче излязоха за втората част пределено мотивирани да унищожат противниците и успяха да го сторят. В 47-ата минута Йосип Иличич се възползва от избит удар на капитана Алехандро Гомес и съумя да се разпише. В 54-ата Марио Пашалич намери пред вратата Сапата, който отбеляза втория си гол за днес. В 62-ата колумбиецът оформи своя хеттрик в мача. В 90-ата Луис Муриел първоначално нацели страничната греда, но веднага след това добави името си сред голмайсторите. Крайният резултат оформи Руслан Малиновский в добавеното време.

Така Аталанта все още е четвърти с класирането, но вече с 48 точки, докато Лече е 16-и с 25 пункта на своя актив.