Атлетико отново се огъна като гост (видео)

Отборът на Атлетико Мадрид стигна само до 1:1 при гостуването си на борещия се за оцеляване Еспаньол в двубой от 26-ия кръг на Ла Лига. Момчетата на Диего Симеоне нямат победа като гост в шампионата от 22 декември. Стефан Савич се отбеляза гол в средата на първото полувреме, а Саул изравни в началото на втората част.

В 24-ата минута “папагалчетата” развиха хубава атака по десния фланг. Ву Лей центрира към първата греда, където Стефан Савич сам отклони в собствената мрежа в опит за изчистване - 1:0. Бранителят беше притиснат от Раул де Томас. В 33-ата Виктор Санчес изстреля топката по зрелищен начин от въздуха от около 22 метра. Кълбото се отклони от напречната греда. Момчетата на Диего Симеоне не създадоха голова ситуация до почивката, въпреки че владееха по-често топката.

Втората част започна с брилянтно попадение на Саул за 1:1. Испанският халф изстреля топката от въздуха от дъгата и порази мрежата на домакините. В 63-ата Алваро Мората направи голям пропуск. След центриране отдясно, вратарят Диего Лопес сам насочи към вратата си, испанският нападател реши да остави топката да влезе, но тя срещна гредата. При добавката Мората не успя да реагира и също насочи в гредата. До края гостите от "Wanda Metropolitano" не направиха достатъчно, а "папагалчетата" бяха близо до гол чрез Бернардо.