100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:0

Атлетик Билбао с първа победа от три месеца (видео)

Отборът на Атлетик Билбао надви с 1:0 гостуващия Виляреал в схватка от 26-ия кръг на Ла Лига. Раул Гарсия реализира единствения гол в 56-ата минута и така прекъсна ужасяваща серия в първенството. Баските на Гайска Гаритано нямаха победа в Примера от 1 декември миналата година, като в продължение на десет срещи не успяха да запишат победа. “Рохибланкос” бяха регистрирали и четири поредни поражения. Домашният успех днес дойде преди изключително важния мач реванш от 1/2-финалите за Купата на краля срещу Гранада.

Първото полувреме беше динамично и изпълнено с опасни акции. През първата част домакините имаха претенции за дузпа срещу Икер Муниаин. След почивката “лъвовете” получиха две дузпи за игри с ръце на защитници. В 54-ата Висенте Ибора беше поставил ръцете си зад гърба си, но повторенията показаха, че ръката увеличава обема на тялото. Раул Гарсия реализира дузпата за 1:0. При втората ситуация за дузпа - десет минути по-късно, Раул Албиол скочи за висока топката, Иниго Мартинес стреля с глава и нацели ръката на Албиол. Бранителят на “жълтите” нямаше намерение да играе с ръка, но тя беше встрани. Иняки Уилиямс изпусна дузпата.