Намеса на ВАР в добавеното време помогна на Манчестър Юнайтед на "Гудисън Парк" (видео)

Евертън и Манчестър Юнайтред завършиха 1:1 на "Гудисън Парк" в двубой от 28-ия кръг на Премиър лийг, като по този начин двата отбора пропуснаха възможността да се доближат до четвъртото място във временното класиране. Доминик Калвърт-Люин откри резултата още в третата минута след груба грешка на Давид Де Хеа. Бруно Фернандеш изравни в 31-вата след лоша намеса на другия страж - Джордан Пикфорд. До края и двата отбора имаха шанс да стигнат до победата, но вратарите компенсираха грешките си с няколко добри намеси. Удари на Неманя Матич и Гилфи Сигурдсон срещнаха гредите, а в добавеното време победен гол на "карамелите" беше отменен заради засада на Сигурдсон, отсъдена след намесата на ВАР. Това решение доведе до протести, заради които Карло Анчелоти получи червен картон.

Андре Гомеш се завърна в титулярния състав на "карамелите" 119 дни, след като получи тежката си контузия. Шеймъс Коулман, Майкъл Кийн, Том Дейвис и Тио Уолкот също започнаха.

Оле Гунар Солскяер направи пет промени в сравнение с победата с 5:0 над Брюж през седмицата. Голямата новина бе завръщането на Антони Марсиал, който пропусна мача в четвъртък заради мускулна контузия. Давид Де Хеа, Виктор Линдельоф, Неманя Матич и Мейсън Грийнууд също стартираха.
Двубоят започна по ужасяващ начин за гостите. В третата минута Магуайър върна към Де Хеа, който
се забави да отиграе с крак. Калвърт-Люин го пресира, а испанецът стреля в тялото на нападателя, след което топката се озова във вратата му. Две минути след това Евертън можеше да удвои, след като Кийн изведе много добре Калвърт-Люин, който изскочи зад гърба на Линдельоф. Този път Де Хеа се прояви много добре и спаси удара на нападателя.

Юнайтед отговори с изстрел в гредата на Матич. Малко след това и Марсиал имаше добра възможност, но ударът му профуча на сантиметри встрани.
В 12-ата минута Уан-Бисака премина покрай Бейнс по десния фланг, след което върна към Матич. Сърбинът стреля силно, но Пикфорд спаси.
В 31-вата Бруно Фернандеш изравни след удар от над 25 метра и лоша намеса на Пикфорд, който не успя да избие топката, въпреки че тя бе в неговия обсег.

След това попадение двубоят стана доста твърд, дори груб, и до почивката нямаше друго, освен единоборства, нарушения и четири жълти картона. В добавеното време Ричарлисон засече с глава центриране на Бейнс отляво, но бразилецът не успя да нанесе точен удар, пропускайки добра възможност.
В 57-ата минута Гилфи Сигурдсон изпълни много качествено фаул, но късметът не бе на негова страна, защото топката срещна гредата.
Малко след като измина час игра, Грийнууд напредна добре, след което продължи към Марсиал, но в решаващия момент Кийн блокира изстрела на французина.
В 69-ата минута Де Хеа се намеси добре и спаси силен шут на Калвърт-Люин до близката греда.
Евертън продължи да бъде по-опасният отбор през второто полувреме. 1/4 час преди края Калвърт-Люин стреля над вратата. Секунди след това гостите организираха добра атака, но в последния момент Бейнс пресече чудесно центриране на Фернандеш към появилия се като резерва Одион Игало.
В 90-ата минута Пикфорд направи две уникални последователни спасявания. Английският национален страж изби първо удар на Фернандеш, а след това и добавката на Игало отблизо. Още по-интересно стана в добавеното време, когато след удар на Калвърт-Люин и рикошет в крака на Магуйър топката попадна във вратата на гостите. Голът обаче бе отменен след намесата на ВАР заради засада на Сигурдсон, който бе на земята пред Де Хеа. Исландецът дори се опита да сгъне краката си, за да покаже, че няма да играе с топката, но видеоасистентите решиха, че така той влияе на вратаря.

Домакините протестираха бурно, а мениджърът на Евертън Карло Анчелоти получи червен картон след двубоя заради репликите си към главния рефер.