Севиля се размина с поредна домакинска издънка (видео)

С попадението в добавеното време Севиля изтръгна домакинска победа с 3:2 над Осасуна в двубой от 26-ия кръг на Ла Лига. Лаврите обра Юсеф Ен-Несири, който преди това беше забил и първото попадение. Това е първи успех за тима на Юлен Лопетеги на свой терен от четири срещи насам, след като преди това бяха записани разочароващи равенства срещу Алавес, Еспаньол и ЧФР (Клуж).

Независимо че севилци спечелиха днес, феновете им едва ли са останали доволни. Домакините водеха с 2:0 и бяха с човек повече, но отново показаха колебания и позволиха на съперника да изравни.

Ен-Несири вкара за 1:0 в 13-ата минута, а в края на полувремето Лукас Окампос удвои след корнер.

В 54-ата минута вратарят на Осасуна Серхио Ерера получи директен червен картон, след като игра с ръка извън наказателното си поле. Гостите обаче не се отказаха и 20 минути по-късно вече бяха изравнили след попадения на Аридане (64’) и Роберто Торес (74’-дузпа).

Осасуна обаче не успя да издържи до самия край, защото арбитърът даде 8-минутно продължение, в което домакините стигнаха до победния трети гол.