Гол в последната секунда продължи силната серия на Жоро Костадинов и Арсенал (видео)

С два гола на Евгений Луценко Арсенал (Тула) се наложи с 2:1 при гостуването си на Сочи и постигна трета поредна победа в Премиер лигата, след като в края на миналата година повали последователно ЦСКА (Москва) и Локомотив (Москва). Георги Костадинов беше титуляр за "артилеристите" и получи жълт картон. Александър Кокорин пък дебютира с попадение за Сочи.

Мачът започна перфектно за Костадинов и съотборниците му, които поведоха още в 5-ата минута. Точен беше Евгений Луценко с глава след пробив и много добро центриране на Сергей Ткачов. Луценко се разписа за осми път през сезона, а за цялата минала кампания вкара само 4 гола за Динамо (Москва).

В средата на полувремето Никита Бурмистров от домакините поднесе топката на Кокорин, но бившият руски национал направи по-трудното и шутира над напречната греда.

През второто полувреме домакините се активизираха и стигнаха до изравняването в 64-ата минута. Този път Кокорин показа класата си. Нападателят се справи с Гиа Григалава и от втория опит преодоля Михаил Левашов.

Четвърт час преди края Костадинов получи жълт картон за нарушение срещу Кристиан Нобоа. И двата отбора търсеха победата, а до нея стигна Арсенал. Това се случи в 6-ата минута на добавеното време, когато Сослан Джанаев допусна необяснима грешка и Луценко се превърна в герой за гостите.

Сочи остава на дъното в класирането със скромния актив от 15 точки и минимални шансове да се спаси от изпадане.