Отборът на Божинов прекъсна лошата серия

Пескара сложи край на поредицата от негативни резултати през последните седмици. Отборът беше загубил предишните си 3 мача в Серия "Б", но снощи се наложи с 2:1 над Асколи. Валери Божинов не беше в групата на домакините заради наказание, след като получи червен картон на пейката при поражението с 1:4 от Кротоне.

Пескара доминираше срещу Асколи и поведе в 43-ата минута с гол на Масимилиано Бузелато, но много скоро след това Леонардо Морозини изравни. Трите точки на "делфините" донесе Ледиан Мемушай в 80-ата минута.

В класирането Пескара е на 10-о място с 35 точки. Лидер е Беневенто, който има аванс от 17 точки пред втория Фрозиноне.