ОФК Карнобат се завърна с победа над Родопа

Сладкият вкус на победата най-после е припомнен за Карнобат, след като момчетата на старши треньора Георги Калоянов спечелиха с 2:0 домакинството си на Родопа в мач от 19-ия кръг на Югоизточна Трета лига.

Трите точки изкачиха с едно място напред в таблицата карнобатлии, които вече са 16-ти с 14 точки, а основната цел през пролетта ще бъде не само оставане в групата, но и значителен прогрес в класирането.

Предвид показаното в дебютната за годината официална среща, това е напълно възможно.

Първата за 2020 година шампионатна победа донесоха головете на новото попълнение Киро Гърков, който през зимата дойде от Камено, и Даниел Стаматов, който влезе като смяна на почивката.

Гърков се разписа с глава в 20-aта минута, когато оползотвори с глава центриране отдясно на Георги Калоянов.

Стаматов реализира при разбъркване в пеналта на Родопа, дошло след подаване на Георги Калоянов в 76-aта минута.

Карнобатлии изнесоха силен мач, в който освен два гола, създадоха множество положения и пропуски, които им попречиха да победят с по-убедителен резултат.

Киро Гърков бе близо до отбелязването на още поне два гола. Георги Калоянов, Петър Колев, Антон Иванов и Георги Бинев също пропуснаха.

Гостите от Смолян също имаха сериозни положения, особено през втората част, но удари на Адриан Сюрджиев, Теодор Стефанов и Елмир Мустански бяха хванати с успех от Борислав Тотев, който съумя да запази вратата си заключена.

Така за два мача Карнобат събра актив от 4 точки (първо бе нулевото равенство с "Миньор" в Раднево), а след седмица ще гостува на Марица (Пловдив).