Отборите на Гранада и Селта не се победиха и не си отбелязаха гол в късния двубой от 26-ия кръг на Примера дивисион. И двата отбора играха предпазливо с мисълта да не загубят, а домакините сякаш пазеха сили за предстоящия в четвъртък реванш от турнира за Купата на Испания срещу Атлетик Билбао в четвъртък.

Първият мач беше спечелен от баските с 1:0 и Гранада има добър шанс да продължи напред. Все пак те създадоха някои възможности за гол. Шанс за попадение имаше и нападателят на Селта Яго Аспас. Систо и Рафиня също се опитаха да преодолеят отбраната на Гранада, но без успех, докато рускиян нападател Фьодор Смолов остана изолиран от играта и беше заменен в 57-ата минута от Сантяго Лоренсо.

Така Гранада остана на деветата позиция във временното класиране с 37 точки, докато Селта е над чертата с 25.