Рен си тръгна с очаквана победа от Тулуза

Рен постигна очаквана победа с 2:0 като гост на аутсайдера в Лига 1 Тулуза. Домакините на стадион "Мюнисипал" отново разочароваха своите фенове, допускайки пета поредна загуба и общо 17-и пореден двубой без успех на сметката си. В същото време гостите взеха важни три точки в битката за Топ 3.

Рен поведе още в 3-ата минута на мача. Бенжамен Буриго получи дълъг пас зад защитата и елегантно прехвърли вратаря за 0:1.

В 83-ата минута гостите подпечатаха успеха си с втори гол. Фету Мауаса изстреля истински снаряд, който се отби от напречната греда и тупна зад голлинията за 0:2.

Така Рен продължава да държи 3-ото място в таблицата с 47 точки в актива си. Тулуза пък остава на дъното с 13 точки и с все по-илюцорни надежди за спасение.