Монпелие с класика за осем минути срещу Страсбург

Отборът на Монпелие се върна към победите в Лига 1 по най-добрия възможен начин. Възпитаниците на Мишел Дер Закариян и Паскал Бейлс надиграха с класическото 3:0 Страсбург в домакинството си от 27-ия кръг.

Първото полувреме бе без голове, но през втората част домакините на "Стад де ла Мосон" се развихриха. Те откриха резултата в 57-ата минута от дузпа, след като играч на Монпелие бе съборен при борба за позиция в наказателното поле при едно центриране от фаул. Тежи Савание изпълни наказателния удар и бе точен за 1:0.

В 61-ата минута Гаетан Лаборд удвои преднината на своя тим, вкарвайки с глава след центриране отляво на Михайло Ристич.

Класическото 3:0 оформи отново Тежи Савание в 65-ата минута със страхотен далечен изстрел по земя.

Така Монпелие се изкачи до 5-ото място в таблицата с 40 точки. Страсбург пък вече е 8-и с 38 точки.