Спартак спечели московското дерби с Динамо

Спартак (Москва) спечели столичното дерби с Динамо (Москва), постигайки успех с 2:0 в гостуването си на стадион "VTB Arena". По този начин червено-белите прекъснаха серията си от три мача без загуба и започнаха новата година по най-добрия възможен начин с три точки в актива си.

Спартак поведе в резултата в 29-ата минута, когато Зелимхан Бакаев комбинира с Александър Соболев, след което финтира двама защитници и вкара за 0:1.

В 62-ата минута гостите организираха нова хубава атака с по едно докосване, този път Бакаев изведе Роман Зобнин на стрелкова позиция и той прати топката в мрежата за 0:2.

С този успех Спартак излезе на 7-ата позиция в таблицата с 25 точки. Динамо пък е на 10-ото място с точка по-малко.